top of page

WOLONTARIAT W DOMU DZIECKA W OŁAWIE

  Nauczycielka z naszego gimnazjum - Pani Maria Adamowicz pracuje też w Domu Dziecka w Oławie. Jest tam wychowawcą. Angażuje naszych uczniów w działania wolontariackie na rzecz swoich podopiecznych. Chciałby uwrażliwić  innych na pomoc dzieciom, które z różnych powodów nie są w swoich rodzinach.
 
  Uczniowie chodzą tam raz w tygodniu po lekcjach. Pomagają w odrabianiu zadań, organizują zbiórki zabawek i słodyczy, bawią się z dziećmi, pomagają w organizacji charytatywnych imprez i koncertów. Zapraszają dzieci do naszej szkoły - korzystają  wtedy z pracowni komputerowej lub sali gimnastycznej.

DZIAŁANIA NA RZECZ INTEGRACJI Z INNYMI

Chcemy, aby nasi uczniowie integrowali się z osobami niepełnosprawnymi, dlatego klasy integracyjne co roku organizują bale integracyjne, na których wszyscy wspólnie się bawią, tańczą, rozmawiają i zawierają nowe znajomości. W ramach fundacji ,,Wspólna droga” zorganizowaliśmy spotkanie z niepełnosprawnymi kibicami. WSZYSTKO TO SŁUŻY NAUCZENIU SIĘ WŁAŚCIWEGO SPOJRZENIA NA FUNKCJONOWANIU LUDZI Z RÓŻNYMI DEFICYTAMI. WSZYSCY JESTEŚMY JEDNAKOWI. NIE MA LUDZI LEPSZYCH I GORSZYCH Z POWODU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI CZY WIEKU, KOLORU SKÓRY CZY WYZNANIA. 

RÓŻOWA WSTĄŻECZKA

Różowa wstążeczka – to międzynarodowy symbol używany przez poszczególnych ludzi, firmy i organizacje, oznaczający walkę z rakiem piersi. Poprzez tę akcję, uczymy siebie i innych, że warto przypominać kobietom, społeczeństwu, że należy dbać o własne zdrowie. To działanie profilaktyczne skierowane jest do nastolatek, dorosłych kobiet oraz pań w starszym wieku. W naszej szkole przebieg tej akcji nadzorują P. Magda Mruk, P. Agnieszka Dziwak i P. Estera Ryzner.

Celem akcji Różowa wstążka jest zapoznanie ludzi z problematyką raka piersi, co osiągnąć można przez:

  1. Zapobieganie – udzielając informacji o raku piersi i naukowych badaniach nad nim

  2. Wykrywanie – starając się ograniczać przypadki raka piersi wynikające z zaniedbania

  3. Leczenie – udzielając informacji o dostępnych terapiach

  4. Pielęgnacja (pochorobowa) – udzielając pomocy i zapewniając usługi protetyczne

UCZYMY SIĘ UDZIELAĆ POMOCY INNYM

W ramach współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, nie tylko uczestniczymy w zbiórkach pieniędzy, ale zdobywamy też inne ważne umiejętności m.in. podczas Bicia rekordu Guinessa w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Koordynatorem tej akcji była P. Estera Ryzner i P. A. Celna.

ŻYCZLIWOŚĆ- czy każdy potrafi ją okazać? 

Czasem wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo albo ustąpienie miejsca w autobusie. Wtedy robimy dobry uczynek, ale także ludzie nie patrzą na nas jak na kogoś, komu nie można zaufać - będąc życzliwym zdobywamy zaufanie a przy okazji przyjaciół, nowe znajomości. Tę cechę powinien posiadać każdy wolontariusz.

 

30.11.2015r. - Samorząd Uczniowski i dyrekcja szkoły podczas apelu podsumowali działania podjęte  w ramach Tygodnia Życzliwości i Tolerancji i wybrali najbardziej życzliwe osoby z naszego gimnazjum i wręczyli im nagrody za ich poświęcenie i chęć pomagania innym.

W SZKOLE ZBIERAMY NAKRĘTKI  BY WSPOMÓC FUNDACJĘ "TĘCZA" W OŁAWIE!

bottom of page